Колледжде 2021 жылғы 14 желтоқсанда Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 30 жылдығын мерекелеу қарсаңында «Қостанай қызмет көрсету саласының колледжі» КМҚК оқытушысы З.К. Биргибаева СКД-21 тобында «Қазақ хандығы: мемлекеттің саяси институттары» тақырыбында Қазақстан тарихы бойынша ашық сабақ өткізді, оның эпиграфы Н.Ә. Назарбаевтың келесі сөздері болды: «Әрбір азамат тарихқа терең үңіле отырып, өз ата-бабаларының істерін лайықты жалғастырушы болуы тиіс...».

Сабақ барысында студенттер Құрманғазы күйлерінің әуезді әуенімен «Ұлы жүз», «Кіші жүз», «Орта жүз» командаларында жұмыс істей отырып, Қазақстан, қазақ хандығы туралы қазақ, орыс, ағылшын тілдерінде өлеңдер оқыды, филвордты және т. б. шешті.