13 наурыз күні СКД-17 және СКД-18 топтардың арасында «Білекті бірді,білімді мыңды жығар» танымдық тапқырлық сайысы өтті.

Өткізген: қазақ тілі мұғалімі – Абишева Айман Қанатовна.

Мақсаты:

1. Білімділік: оқушылардың қазақша сөйлеу дағдысын арттыру, қазақ халқының салт-дәстүрін, мәдениетін білуге, қазақ тілін меңгеруге, өз ойын жеткізе білуге үйрету

2. Дамытушылық: қазақ ақын жазушыларының шығармаларымен таныс болып, оны жатқа білуге баулу.

3. Тәрбиелік: Отансүйгіштікке және патриотизмге тәрбиелеу .

Бұл іс-шараға СКД-17 және СКД-18 тобының студенттері қатысты. Алты адамнан екі топ болып отырды. Топтарды қолдайтын жанкүйерлер де ойынға қатысты. Наурыз мейрамымен құттықтау сөздері айтылды. Наурыз туралы слайдтар қойылып, күйтаспадан ән орындалды.

Сайыс 8 кезеңнен тұрды.

1 - кезең; Презентация (наурыз).

2 - кезең; «Дода» (сұрақ-жауап) сайысы .

Бұл сайыста әр топқа 6 сұрақтан қойылды. Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай берілді. Жауап бере алмаған жағдайда 2-ші топ студенттері жауап беруге мүмкіндігі болды.

3 - кезең; «Мақал – сөздің мәйегі» сайысы берілген мақалдардың жалғасын тап.

4 - кезең; «Бәрін білгім келеді» Әр адамның есімі нені білдіреді, оның шығу тарихы неге байланысты болғаны да әркімді де қызықтырады. Орыс тілінен қазақшаға аударды.

5 - кезең; «Мен кондитермін» Әр топ үйден дайындап әкелген тәтті тағамы туралы айтып берді.

6 - кезең; «Қызықты ұйқастар» Екі топтын әр мүшесі жылдамдықпен сөздердің ұйқасын тауып айтты.

7 - кезең;  «Өнерлі өрге жүзер» (үй тапсырмасы).

8 - кезең; «Кім көп сөздер біледі».