2016 жылдың 21-26 қараша аралығында Қостанай қызмет көрсету саласының колледжінде Қазақстан тарихы және география пәндік апталығының щеңберінде ҚР Тұңғыш Президенті күніне және Тәуелсіздіктің - 25 жылдығына арналған «Туған жерім, туған елім» фотоконкурсы өткізілді, оған 1 курс студенттері қатысты.

Осы сайыстың қортындысы бойынша СП-10 тобының студенті Мұратов Марат 1 орынға ие болды,  2 орынды – СПК-14 тобының студенті Кашин Григорий иеленді., 3 орынға – СКД-17 тобының студенті Карпович Валерия ие болды. Студенттер жұмыстарының айырықша сипаттамасы – шығармашылық авторлық, тәсіл болды. Байқауға қатысушылар, тапсырма тақырыбын аша отырып, Отанға деген патриотизмнің жоғары рухында барлық азаматтық қасиеттерін танытты. Студенттер жұмыстарында өз ойларының нақты білдірулері көрінді, фотографиялардың көркемдік жағынан аттарына дейін.

Сонымен қатар студенттер ҚҚКСК кітапханасына белсенді түрде барды, меңгерушісі Л.Я.Рубец, ол «ҚР Тәуелсіздігінің қазақстандық жолы» тақырыбына кітап көрмесін дайындап, эскурсияны жүргізді,  онда студенттер ұлт көшбасшысы Н.А.Назарбаев жұмысының көрінісімен, Қазақстан тарихы тақырыбына қатысты заңнамалық құжаттарымен, сонымен қатар әдебиеттерімен танысты.

Тарих пәнінің оқытушысы  З.Қ.Біргебаева