2016 жылдың 22-23 қараша күндері Қостанай қызмет көрсету саласының колледжі студенттері, өндірістік оқыту шеберлері Л.И.Гвоздикова., Р.Ғ.Ермағамбетова, тарих пәнінің оқытушысы З.Қ.Біргебаева ҚР Тұңғыш Президенті және Тәуелсіздігінің 25-жылдығына арналған география және Қазақстан тарихы пәндік апталығының шеңберінде Қостанай облысының мемлекеттік мұрағатына барды.

Студенттерге Қостанай облысының 80-жылдығына арналған «Құрмет тақтасы» фотокөркем көрмесін көру мүмкіншілігіне ие болды, «Тобылдағы қалашық» көрмесі және «Заман қойнауынан», «Елбасы Қостанай жерінде» көрмесі ұсынылды. Сонымен қатар студенттерге ҚОММ маманы  «Президент жаңа ойлар көрінісі ретінде» фильмін көрсетті, одан кейін оны белсенді түрде талқылады.

Студенттер мұрағат қызметі  жайында білмеген көп қызықты нәрселерді білді, Студенттер санасында өшпес із қалдырған, мазмұны бойынша маңызды шараны өткізген экскурсия жүргізушілеріне сұрақтар қойды.

Тарих пәнінің оқытушысы З.Қ. Біргебаева