27.02.2016 ж. СК-37 тобының, 3 курсында «Мен кәмпитшімін» сайысы өткізілді. Сайыс мақсаты: оқу уақытында алған білімдерін анықтау; шығармашылық қабілеттерін дамыту; өздері таңдаған мамандықтарына деген қызығушылықты қалыптастыру.

Ойын мақсаты:

1. Студенттердің таңдаған мамандықтары бойынша білімдерін тексері және бекіту.

2. Способствовать развитию творческого мышления.

3. Тәрбиелеу: таңдаған мамандыққа деген қызығушылықты, ұжымшылыдық сезімді, командаға жанашарлық сезімді; өз үздік жеке қасиеттерін танытуға деген ниеті.

Сайысқа 4 адамнан 2  команда қатысты. Тапсырмалар ұсынылдды, олардың дұрыс орындалуынкелесі құрамда әділалқазылар алқасы бағалады:

Әдістемелік жұмысы жөніндегі орынбасары: Г.Х. Жанзакова

Циклдік комиссияның төрайымы: О.Н. Шикина

Аға шебері: Е.Г. Морозова

Іс-шараның барысында командаларға мына тапсырмалар ұсынылды:

1 тур - визит кәртішкесіОнда командалар қатысушыларын, команда атауын, әділқазылар алқасымен сәлемдесуін таныстырды. Сайыс 1 ұпайлық жүйесімен бағаланды.

2 тур - «Кәмпиттерді тауып ал» ойыны – командадан 1 қатысушыдан шығып байланған көзбен қолдың аса  жылдамдығымен,  ептілігімен, қозғалқыштығымен  кәмпитті кәмпитке, карамельді карамельге  рет-ретімен қоюы керек. Ойын қызықты және еркін түрде өткізілді.

3 тур - «Толымдысы бар карамель»(жылжымалы ойын), оған барлық ойыншылар қатысты: команданың бір бөлігіне әртүрлі карамель сұрыптарының атауы бар кәртішкелер берілді, екінші бөлігіне толымды  атауы бар кәртішкелер берілді. Осы турда қатысушылар карамель атауы бойынша білімдерін көрсетті, белгілі бір карамель түрінің толымдысы қандай  екендігін білу.Студенттер осы материал бойынша жақсы білімдерін көрсетті. Әрбір дұрыс жауап 1 ұпайдан бағаланды.

4 тур - «Дегустатор» байланған көзбен кәмпитті алу  және дәмін тату тапсырмасы берілді, кәмпит толымдысын анықтау.

5 тур – кәсіби білім анықтау бойынша викторинасы. Қатысушыларға тақырыптары бойынша сұрақтар қойылды: «Кәмпит корпусын глазирлеу», «Кәмпиттерді глазирлеу кезінде ақаулықтарды анықтау және жою».

6 тур - «Эрудит», онда қатысушылар  1 билеттен алып, «Кәмпит сапасына қойылатын талаптар», «Помада сипаттамасы», «Кәмпитті орау тәсілдері» тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап берді .

Өткізілген іс-шара студенттердің өтілген материал бойынша білім дәрежесін анықтауға мүмкіндік берді, командада жұмыс істей алуын және белсенді түрде қатысуына ниеттерін көрсетті. Барлық қатысушылар тәтті сыйлықтармен марапатталды.

Іс-шара өз мақсатына жетті. Ойынның барлық кезеңдері қызықты, еркін түрде өтті және мамандықпен тығыз байланыста болды.

Ө/о шебері: Р.О. Жулучаринова