Жазушы М. Горький жазғандай,"Мен өзімдегі барлық жақсы нәрселердің бар болғанына кітаптарға қарыздармын". "Оқырман колледжі" тұжырымдамасын жүзеге асыру аясында "Кітап достар іздейді" іс-шаралары өтті. Бірінші курс студенттері "Буккроссинг" акциясымен танысты. "Буккроссинг" қоғамдық қозғалысының тарихы (анг. "bookcrossing") немесе орыс тіліндегі кітап , оның мәні өте қарапайым: буккроссингке қатыса отырып, адам кітапты басқа адам алып, оқи алатындай етіп қоғамдық жерде қалдырады, ал оқығаннан кейін оны келесі адамға қалдырады. Буккроссингке қатысушылар буккроссерлер деп аталады.
Буккроссингтің мақсаты-кітаптарды сөреде бос тұрудан құтқару, білім алмасу және әлемді бір жаһандық кітапханаға айналдыру. Кітапхана барлық оқырмандарды қызықты жобаға қатысуға шақырады. Буккроссинг процесіне әркім өз үлесін қоса алады. Акцияны қолдаңыз! Буккроссер бол! Акция принципі "Өзің оқып болсаң, басқасына бер".